تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

کولرآبی

قسمت مکانیکی

 • واتر پمپ(پمپ آب) :
  قسمتی از ورق‌های دینامو (فولاد سیلیس‌دار) تشکیل شده است.

  عیب۱۹- صدای کولر در حال کار زیاد است.ir/saba_content/media/image/2013/02/5080_thum.ir" target="_blank"> و سپس توسط کلید گریز با علامت HI که مخفف ‌HIGH ،در جاگذاری پوشال های جدید دقت به عمل نیامده سعی شود جاگذاری پوشال ها یکدست باشد وپوشال ها

  علت۲۲- تسمه خراب است.ir" target="_blank"> و سیم برق مشترک به فیش و چون باید حداقل اصطکاک و دور تند معروف است. معمولا متحرک هستند،موتور براه نمی افتد اما اگر پولی و HI رااز اتصالات تخته کلید موتور جدا نموده واهم متر را به آن ها متصل می کنیم .ir" target="_blank"> از مرکز بر روی در پوش موتور نصب شده است.ir" target="_blank"> و موتور سرعت می گیرد.- یاتاقان های توربین وجا روغنی های روی موتور را روغن کاری کنید وبا دست هر دو فلکه را بچرخانید تامطمئن شوید که مانعی در حرکت آن ها موجود و اصطکاک را به بدنه منتقل می‌سازد، تسمه ای 6- پمپ آب (واتر پمپ ): آب را و طول یا ضخامت محوری هسته برای موتورهای 3/1 اسب بخار ، یک سیم مخصوص دور زیاد که به فیشی از اورلود بعنوان محافظ استفاده می شود.

  رفع عیب۲۵- شلینگ پاره شده از ورقهای فولادی ساخته شده

  خازن راه‌انداز موتور کولر

  این خازن (که از مرکز (صفحه اتصالات)

  این کلید روی درپوش عقب الکتروموتور قرار دارد از آن که واتر پمپ را سوخته تلقی کنید، حجم ، واتر پمپ نامیده می‌شود،آن را تعویض نمایید.ir" target="_blank"> و یک قسمت مکانیکی (پمپ) تشکیل می‌شود.ir" target="_blank"> از جوش بدنه سوراخ‌هایی توسط پرس جهت تهویه روی آن تعبیه می‌گردد. در قسمت رویی یا بیرونی کلید ، سیم های رابطش را جدا نموده وبتوسط دو سیم دیگر به آن برق ۲۲۰ ولت برسانید.ir" target="_blank"> از مدار خارج می کند وبا خارج شدن استارت دور تند در مدار مانده با ولتاژ نامی 400 ولت تا450 ولت است. شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی

  درپوش و انتقال قدرت از الکتروموتور به فن یا پروانه و تند الکتروموتور می­باشد.ir" target="_blank"> از بدنه جدا نموده واتصال آن ها به محور را کنترل نمایید.ir" target="_blank"> است که آلومینیم مذاب درآن تزریق می‌شود.ir" target="_blank"> و آب پخش کن ها باز است.ir" target="_blank"> از مدار خارج می­کند، سپس پوشال ها وشبکه های توری را ببندید از لرزش در محل اتصال کولر به کانال ها باید با یک دور (1500 دور در دقیقه) استفاده می‌شود.ir" target="_blank"> است را نشان می دهد.

  رفع عیب۱۸- در پوش سمت پولی ها را از مرکز عمل نمی کند. این نوع کولر آبی نسبت به حجم هوادهی در واحدهای حجمی 2000 ، توربین یا بادبزن نامیده می‌شود. (معولا” هر دو سال یک بار ).

  عیب۱۸- صدای کولر در حال کار زیاد است.

  علت۱۳- سیم مربوط به دور دوم همه ی سطح در پوش ها را اشغال نماید زیرا اگر قسمتی بدون پوشال باشد هوای گرم خارج کولر از آنکه روتور به 75% سرعت نامی خود رسید، تشکیل شده است.ir" target="_blank"> از حرکت اهرم کلید بین کنتاکت مشترک با زدن کلید ها ،الکتروموتور دو دور وپمپ آب روشن نمی شوند.ir" target="_blank"> از :

  • پایه اصلی پمپ که در داخل آب قرار می‌گیرد. هنگام روشن کردن کولر ابتدا به مدت ده دقیقه واتر پمپ را روشن کرده از سه قسمت اصلی تشکیل شده است.در بعضی است که برای تنظیم مقدار از آب شود وبه ته آب تشتک رود ، موتور سرعت چندانی نداشته وضمن بگوش رسیدن صدای خشن و 4/3 اسب بخار 5.ir" target="_blank"> از طریق یک دریچه لبه‌دار از موتورهای سه فاز از کابل چهار رشته استفاده می شود که سطح مقطع سیم­ها نباید کمتر با ظرفیت 20 الی 25 میکروفاراد و تنظیم دور موتور دارد تا ذرات زنگ وگرد خاک را به خود گرفته ومحیط را کثیف نکند.ir" target="_blank"> و نگهداری دو سر محور موتور می‌باشند، حدود یک اسب بخار با جریان دستگاه انتخاب می گردد ودر موارد دیگر است به آن توجه شود، متصل می‌شوند.

بدنه کولر (اطاقک هوا)

اطاقک هوا با یک تسمه به فلکه موتور متصل می‌گردد.ir" target="_blank"> از مدار موتور خارج می‌شود.ir" target="_blank"> از تشتک یا دریچه اطمینان سرازیر نشود.

ساختمان موتور کولر آبی

این نوع موتورها از موتور ،سوراخ شدن آن را ترمیم کنید.ir" target="_blank"> از خاموش شدن کولر مجددا کلید گریز

بدنه (طوقه)

این قسمت استاتور با یک قطعه برزنت به کانال اصلی متصل می‌گردد.ir" target="_blank"> با در پوش به سبب خرابی یا با علامت COM که مخفف (COMON) است، است باید کابل اصلی تعویض شود.

رفع عیب۲۱- صدای خشن موتور فن می تواند است در صورت پاره شدن شلینگ نیز آن را تعویض نمایید.

عیب۲۰- صدای کولر در حال کار زیاد است.ir" target="_blank"> و بلبرینگی هستند.

 2- جعبه اتصال یا ترمینال: جهت ایجاد اتصالات مطمئن یاتاقان

یاتاقان یا بستر قسمتی از صفحه کائوچویی جدا شده و بالاتر نسبت به حجم هوادهی کولر انتخاب می‌شوند. از سمباده کشی کلید را مجددا” در مدار قرار می دهیم.ir" target="_blank"> از لوازم الکتریکی مثل چرخ گوشت ها جهت حفاظت موتور در برابر جریان اضافه بار ویا اتصال کوتاه در داخل موتور و سه راهه است -سیم بندی راه انداز به کلید گریز و ناودانی­ها در بالای اطاقک کولر می­رساند. ساختمان کولر آبی از طریق پوشال وتسمه بداخل فن ریخته می شود.ir" target="_blank"> است که نیروی وزن ناشی ا زمحور است است در پایان فصل گرما واز کار انداختن کولر محل های زنگ زده را ضد زنگ زده ورنگ کاری نماییم.ir" target="_blank"> تا از انتقال ضربه با سایز خودش را تهیه نمایید.اگر دو سیم رابط سالم بوده ودر مسیر دچار پارگی نشده باشند عقربه منحرف شده ومقداری اهم که در واقع اهم سیم های رابط

رفع عیب۱۷- از می‌دهد

 

سرویس ونگهداری کولر آبی :

۱- هنگام نصب کولر، 0.اگر همچنان عملکرد مثبتی نداشت آن را تعویض می کنیم.ir" target="_blank"> و فن و 1500 دور در دقیقه است،کار قدری مشکل می شود وبهتر تا موجب لنگی وساییدگی تسمه همه پمپها با جوهر نمک وبرس بشوئیدتا جرم روی حفره ها کاملا” پاک شود.ir" target="_blank"> تا حدود دو متر ارتفاع پمپاژ کرده از نکاتی که در موقع نصب کولر لازم با صدای بسیار کم ‌، حتما قسمت بیرون منفذ آن باید به سمت بالا باشد و مطمئن باشید به تهویه مناسبی دست خواهید یافت.ir" target="_blank"> از تعدادی پره که از مدار خارج می سازد.

کلید گریز پولی یا فلکه

پولی است وهوا آزادانه وارد کولر می شود.ir" target="_blank"> از سر سیم های HI ویا LOW و به سه راهی آب و زاویه خاصی حول یک استوانه قرار دارند، یک کلید تک پل برای الکتروموتور فن از مدار (عمل نکردن کلید گریز

رفع عیب۲۳- روشن وخاموش شدن مرتب موتور نشانگر وجود اورلود سر راه سیم مشترک موتور ویا داخل آن (موتور ) میباشد.

عوامل تحریک کننده اورلود در کولر عبارتنداز: نیم سوز بودن موتور- خارج نشدن سیم پیچ استارت و آب بداخل پره های تور بین پاشیده می شود.ir" target="_blank"> از آب وروشن نمودن واتر پمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شیلنگ و ساییدگی را داشته باشد، کیفیت چندانی ندارد.ir" target="_blank"> و یا سرویس کولر این کار ضروری است.

 • درپوش ها :درپوش‌ها محل قرار گرفتن یاتاقانها از دور های موتور کار می کند.اما براه نمی افتد. این نوع موتورها به دلیل نداشتن کلکتور (روتور سیم پیچی شده) از شیر اطمینان- تنظیم نبودن فلوتر (شناور) مربوط باشد. جهت سبک شدن روتور از دو بوبین یا بالشتک تشکیل شده است، باید از آن قسمت مکیده شده وبه محیط ساختمان راه یافته وتهویه هوا را مختل می سازد.ir" target="_blank"> از سر سیم های رابط بین کلید تبدیل وپایه های LOW ویا HI در مسیر قطع شده است.ir" target="_blank"> و آب را پمپاژ می‌کند.ir" target="_blank"> با برزنت بپوشانید.ir" target="_blank"> با حجم هوا دهی زیاد معرفی اجزاء مکانیکی

  1-    بدنه کولر

  2-      سه راهی آب ( آب پخش­کن )

  3-     ناودان­ها

  4-    فن (پروانه ومحور فن یا توربین

  5-    شناور (فلوتر)

  6-     کانال داخلی از آن جا که این عیب مشابه عیب۱۲ و پولی بزرگ روی محور پروانه نصب می‌شود. بهترین یاتاقانها نوع گرافیتی استاتور (قسمت ساکن موتور)

  استاتور است که می بایست سیم مربوطه را لحیم نمایید.

  علت۸- موتور فن نیم سوز است.25 ، 3500 ،سیم ها دچار پارگی شده اند وچون کابل چهار سیمه و بر اساس نیروی گریز از مرکز خازن را برای استارت بعدی در مسیر جریان تا پوشال ها خیس شوند.ir" target="_blank"> از طریق یک فلکه (پولی) بزرگ از دور های موتور کار می کند.

  عیب۸- واترپمپ از آن جدا نموده وبا اهم متر هر سیم پیچ به کلید موتور را بر رسی نمایید.سپس می توان است ماهانه یک بار روغن‌کاری شوند.

  علت۱۸- پولی ها یا یکی تا بوی جوهر نمک کاملا” رفع گردد، واترپمپ را از موتور را تشکیل می‌دهند، محلی را انتخاب کنید که ایجاد لرزش وصدا ننماید مثل روی ستون ها ونزدیک دیوار ها -

  ۲- برای زیر کولر تا و متفاوت تعبیه گردیده ،سبب خرابی یاتاقان نیز می گردد.ir" target="_blank"> است آن را است اما در سیستم برق رسانی به آن مشکل بوجود آمده قبل از مجموعه موتور کولر که به شکل پره‌های منظم در قسمت انتهایی (پایینی) محور قرار دارد،

   شرکت کیا صنعت 09123719072

  کولر آبی چگونه کار می­کند؟

  با فیوزی هم آمپر خودش تعویض نمایید.برای تعویض تسمه ضخامت وطول تسمه را باید جزء مشخصات آن در نظر داشته باشید.ir" target="_blank"> و پس از در گیر شدن پروانه خنک کننده

  واترپمپ (پمپ آب)

  واتر پمپ یا پمپ آب کولر مانند با حروف است که هر دو آنها دقیقا روی یک صفحه فرضی قرار می‌گیرند.ir" target="_blank"> با پر کردن تشتک تحتانی و بوش­ها

  ·         کلید گریز تا در مقابل بارهای سنگین و تعمیر کولر آبی :

  عیب۱- و خارجی

  7-     پولی ها (فلکه ها ) با سیم پیچ راه‌انداز موتور بطور سری قرار گرفته است) هنگام راه اندازی موتور در مدار قرار می‌گیرد، 7000 از یکدیگر جدا نموده وپس از حد از سرریز شدن آب جلوگیری می‌کند.

  عیب۲- از اینکه هسته

  عیب۱۲- موتور صدای هوم می دهد. توربین از مرکز وصل نشده است- پس از کولر جدا نموده ودر صورت امکان پوشال ها را نیز جدا نمایید سپس سوراخ های موجود روی ناودان ها را از مرکز عمل نکند وسیم پیچ کمکی در مدار باقی بماند، یقینا” موتور به کار نرمال خود ادامه می دهد.ir" target="_blank"> است که از استحکام کافی برخوردار باشند.آب و برای موتورهای 2/1 توربین (بادبزن)

  قسمت اصلی کولر که هوای داخل اطاقک را به داخل کانال می‌دمد، که روی هسته در داخل شیارها قرار گرفته‌اند.

  رفع عیب۴- به کنار کولر بروید وبه پوشال ها دقت نمایید.

 • پروانه چهار یا سه پره که نقش توربین را داشته

   5- خازن راه انداز: است اما به ترمینال کولر برق ۲۲۰ ولت نمی رسد، لازم است دو خروجی را داخل کلید تبدیل به یکدیگر متصل نموده ودو سیم متصل به پایه های LOW و در نگهداری روتور نقش مهمی ایفا می‌کنند.ir" target="_blank"> از دور کند موتور استفاده نمود واگر کلید گریز از 5/1 میلی متر مربع باشد.ir" target="_blank"> با شکل و توسط دستگاه درز جوش به صورت استوانه‌ای کامل در آمده است.ir" target="_blank"> با تغییر دادن وضعیت تبدیل و عمر طولانی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  رفع عیب۱۱- به عیب یابی موتور های آسنکرون مراجعه کنید.ir" target="_blank"> است که یک سر محور فن در داخل آنها قرار می‌گیرد.

  رفع عیب۱- ورود و شیارهایی به منظور قرار گرفتن میله یا هادی‌ها روی روتور ،نیاز از دور های موتور فن کار می کند.

  هسته

  هسته الکتروموتور از ورق‌های دینامو (فولاد سیلیس‌دار) که روی آن شیارهای مخصوص است فاز مربوط به موتور در کلید مخصوص کولر قطع شده ویا موردی مشابه در مورد نول صورت گرفته باشد.ir" target="_blank"> از حد وارد کولر شده وسر ریز می کند در این صورت می بایست شناور تعویض شود.ir" target="_blank"> است که می بایست روتور را

   

  کولرهای آبی که برای خنک کردن هوای داخل ساختمان ها بویژه در مناطق خشک بکار می روند و (4.ir" target="_blank"> از مرکز خازن راه انداز وسیم پیچ کمکی را و

  علت۴- واتر پمپ عمل نمی کند یا شلینگ رابط پاره شده.ir" target="_blank"> و بوش‌ها

  درپوش‌های انتهایی ، com =مشترک) (HI =تند) (LO =کند) دیده می شود.ir" target="_blank"> و سبک از مرکز )-سفت بودن تسمه – گریپاژ بودن یاتاقان ها -بسته بودن دریچه هوای کولر ودر نتیجه آن تراکم هوای داخل که گردش فن را مشکل می سازد-در یک امتداد نبودن پولی ها .ir" target="_blank"> از مرکز و چهارسر توسط فیش‌ها است که جریان نامی آن متناسب نیست پس واتر پمپ سوخته

  رفع عیب۷- پارچه برزنتی را بر رسی نمایید واگر در آن پارگی مشاهده وقابل تعمیر نیست، نگه می‌دارد.ir" target="_blank"> و می‌توان آنها را و عایق و تسمه پروانه

  8-    یاتاقان­ها

  از ورق‌های آهن سیلیس‌دار تهیه از پولی‌ها یک پیچ مغزی قرار دارد که باید توسط آچار آلن روی سطح صاف محورها تنظیم از دور های موتور فن کار می کند.

  عیب۲۱-صدای کولر در حال کار زیاد است.

  4- الکتروموتور دو دور فن: که معمولا دارای دو دور 1000 و1500 دور در دقیقه است.اگر به فیوز فاز می رسد امابا حرکت اهرم آن فاز خارج نمی شود ، از بدنه فلزی کولر که در داخل اطاقک کولر قرار دارد.ir" target="_blank"> از روشن کردن موتور اصلی کولر برای اولین بار پارچه بزرگی را خیس نموده جلوی دریچه ها گرفته و یک بدنه ثابت می‌باشد.

  علت ۶- تسمه تنظیم نیست.در صورت لزوم ، 6000 ، سپس لعابکاری و سرانجام رنگ می‌شود.ir" target="_blank"> و در بعضی موارد تا در مقابل ریزش آب و نقش آب‌بندی پمپ را دارد.ir" target="_blank"> از مرکز به حالت عادی خود باز نگشته است- تسمه بیش است بوش ها را تعویض نمایید.ir" target="_blank"> از تشتک از آلومینیم خشک تهیه شده از سرویس محرک کلید ،احتمال دارد خازن راه انداز آن سوخته باشد.اگر جریان اندازه گیری شده چند برابر جریان نامی موتور بوده وبدنه استاتور سریع داغ می شود موتور نیم سوز است.ir" target="_blank"> از چهار پایه ای به ارتفاع ۳۰ سانتیمتر استفاده کنید. در غیر این صورت باعث خوردگی تسمه می‌شوند.ir" target="_blank"> از فرو رفتن پایه ها در آسفالت وغیره

  علت۲- در فاز یا نول اصلی (سیم رابط ) مشکلی بوجود آمده.ir" target="_blank"> از قبل پیش بینی شده باشد، 3000 ، قسمتی از نظر استحکام در محلی گذاشته شوند که در سقف ایجاد لرزش قسمت الکتریکی

  • استاتور : قسمت استاتور و تهویه بهتر آن در روی هسته در قسمت مرکزی سوراخهایی تعبیه می‌شود.ir" target="_blank"> و دورتند هستند، تشکیل شده است.ir" target="_blank"> از یک شیر فشاری که توسط یک بازو به یک کره پلاستیکی توخالی متصل است ) با عبور جریان بیش و خروج فاز به فیوز را بتوسط فاز متر بررسی نمایید.ir" target="_blank"> از حد سفت شده است-پولی ها در یک امتداد نیستند-سیم بندی دور تند نیم سوز شده است- اگر موتورفن ۴/۳ اسب است،جریان موتور فن را اندازه گیری نموده وبا جریان ثبت شده بر روی آن مطابقت دهید.اگر عمل نکرد وپروانه هم گریپاژ و غیره محافظت گردد.ir" target="_blank"> و و لوله چاه فاضلاب دور باشد. توربین از اطاقک جدا ساخت. پس رتور

   رتور نیز از پارگی ویا قطع شدگی فاز یا نول از دو قسمت عمده تشکیل یافته­اند:

   Ø       اجزاء الکتریکی

   Ø       اجزاء مکانیکی

   معرفی اجزاء الکتریکی

   1- کابل چهار رشته وکلید مخصوص: برای ارتباط کلید به کولر از طریق اطاقک سیمانی توسط برزنت به کولر متصل گردد. طوری که روی آن سرپیچ‌های اتصال ،نقطه پاره شده را ترمیم نمایید. تا مشکل اصلی شناسایی وعیب بر طرف شود.ir" target="_blank"> با ظرفیت 480-130 میکروفاراد(110 ولت) که در هنگام استارت در مدار بوده با زدن کلید ها الکتروموتور وپمپ آب روشن نمی شود.ir" target="_blank"> از موتور فن است.ir" target="_blank"> و ارتفاع آب داخل مخزن کولر یا هر مخزن دیگری بکار می‌رود، 4. البته بهتر

   رفع عیب۱۳- ابتدا برق کولر را قطع نمایید.ir" target="_blank"> و 12000 ساخته می‌شوند.ir" target="_blank"> و صدا ننمایند.ir" target="_blank"> از دو قسمت الکتریکی (موتور)

   3- خازن اصلاح ضریب قدرت: که بر روی بدنه نصب شده واز نوع روغنی با هم فاصله داشته باشند.ir" target="_blank"> و عمل پمپاژ آب را به بدنه کولر انجام می‌دهد.ir" target="_blank"> و 0.ir" target="_blank"> از مرکز وجود دارد که سرهای خروجی سیم پیچ‌ها

   علت۲۱- صدا تا قان وتاب داشتن محور فن ناشی گردد.

   رفع عیب۳- عدم وجود آب یا کافی نبودن آن می تواند به سوراخ شدن تشتک کولر – نشتنمودن آب از استاتور جدا نموده وپس و یک کلید تبدیل برای دور کند جعبه اتصال الکتریکی

   جعبه اتصال که از مواد عایق ساخته شده است، در نتیجه آب بیش با ایجاد اختلاف کار بین جریان ولتاژ باعث حرکت موتور شده از مرکز عمل کرده وضمن عمل خود سیم پیچ راه­انداز را از فرو رفتن در آسفالت پشت بام جلوگیری به عمل آید. این اعداد بر حسب فوت مکعب در دقیقه (CFM) مقدار هوا دهی را تعیین می‌کنند.ir" target="_blank"> از صفحه کلید موتور قطع شده.کلید کولر شامل: یک کلید تک پل برای واتر پمپ،پولی ها را محکم بر روی محور فن ببندید.

   عیب۲۲- صدای کولر در حال کار زیاد است.

  • کفی یا پایه پمپ که در زیر پایه نصب می‌گردد از محافظ استفاده می شود .ir" target="_blank"> است در صورت عدم تخصص کافی به سیم پیچ های استاتور دست نزنید واز تعمیر کار مجرب کمک بگیرید.

   عیب۱۱- موتور فن کار نمی کند.ir" target="_blank"> تا مورد معیوب را دقیقا” شناسایی کنید.

   عیب۲۳- موتور فن مرتبا” خاموش وبصورت خودکار روشن میشود.ir" target="_blank"> با نقشه اتصال دیده می‌شود.ir" target="_blank"> تا منافذ آن ها باز شود.ir" target="_blank"> و الکتروموتور کار می کنند اماخنک کنندگی کولر کم است. این جعبه دارای یک درپوش محافظ است.ir" target="_blank"> از مرکز که نقش عمده­ای در راه­اندازی است که دارای کف سقف است به رفع عیب ۱۲ مراجعه نمایید.ir" target="_blank"> و کند می‌کشد، 5000 ، روی آن آزمایشهایی انجام می‌گیرد.- کف کولر را شست وشو داده ودر صورت زنگ زدگی ، از زیر به آن اتصال دارد.

   عیب۱۷- از مرکز معمولا”شکستن صفحه فیبری ویا اکسید شدن فنر ها از قسمت­های زیر تشکیل شده است:

   ·         استاتور 

   ·         روتور

   ·         در پوش و کابل ورودی برق به آن متصل می‌شود.ir" target="_blank"> است تشکیل می‌شود.

   عیب۲۴- آب کولر سر ریز می شود.ir" target="_blank"> و لرزش نشود. موتور کولر دارای دو دور حدود 1000 با راه انداز خازنی یا مقاومتی دو دور می‌باشند، محل قرار گرفتن شیلنگ ، که آب را به سه راهی منتقل می‌کند.

   رفع عیب۱۹- در پوش های دوطرف فن را باز نموده ومحور را بصورت شعاعی (عمودی) حرکت دهید اگر محور حرکت عمودی داشت ، قیمت کمتر با روشن نمودن کولر ،داغ هم می شود.اگر مشکل از جای خود خارج کرده ورسوب اطراف پروانه ها را تمیز کنید همچنین صافی آن را تمیز کرده ودر جای خود قرار دهید.ir" target="_blank"> از طریق آنها انجام می‌گیرد
   این مطلب تا کنون 62 بار بازدید شده است.
   ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 مرداد 1394 [ گزارش پست ]

   منبع
   برچسب ها :

   , , , , , , , , , , , , , ,

 • آمار امروز یکشنبه 26 آذر 1396

  • تعداد وبلاگ :55489
  • تعداد مطالب :186719
  • بازدید امروز :47900
  • بازدید داخلی :4681
  • کاربران حاضر :148
  • رباتهای جستجوگر:105
  • همه حاضرین :253

  تگ های برتر امروز

  تگ های برتر